Fumigacja

Zwalczanie szkodników drewna, zboża etc. za pomocą gazu/dymu. Likwidowanie (gryzoni, owadów) szkodników substancjami chemicznymi fumigantami- gazem/parą/dymem. Jeżeli mamy do czynienie z dużą aktywności szkodników drewna najskuteczniejszą metodą jest tzw. fumigacja drewna.Fumigacja drewna jest to zwalczanie szkodników za pomocą gazu pod postacią fumigantów. Najczęściej stosowanym środkiem w procesie fumigacji jest fosforowodór.Gazowany obiekt zamyka się w tzw. szczelnym opakowaniu ( nakładanie na obiekt specjalistycznej  foli) czyli inaczej namiotowanie powierzchni przeznaczonej do zabiegu. Zabieg fumigacji sprawdza się podczas zwalczania szkodników zarówno w pojedynczych elementach drewnianych, jak i w przypadku całych budynków. Główną zaletą tej metody zwalczania szkodników drewna jest jej wysoka skuteczność.Zabieg fumigacji powinien być wykonany przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i widzę z dziedziny zwalczania szkodników drewna. Tylko fachowo przeprowadzony zabieg, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa może być udany i skuteczny.

Xilix Gel to przeznaczony do użytku profesjonalnego preparat biobójczy do zwalczania szkodników drewna i profesjonalnej impregnacji drewna. Owadobójcze działanie Xilix żelu zapewnia substancja czynna permetryna. Permetryna jest syntetycznym organicznym związkiem chemicznym, który jest silnie toksyczny dla owadów, a stosunkowo nieszkodliwym dla ludzi i innych organizmów wyższych.

Od innych preparatów na  szkodniki drewna  odróżnia go niebywała wręcz wnikliwość w drewno. Przy zastosowaniu środka przez doświadczonych specjalistów  potrafi wniknąć w drewno nawet do 18 cm.